Börek Evi 2001 yılının mart ayında ilk olarak ANKARA / Emek mahallesi 8.(Bişkek) caddesinde 70 metrekarelik bir dükkanda ÖZKAŞIKÇI gurubunun sahibi olan Erdem ÖZKAŞIKÇI tarafından kurulmuştur.

Kuruluşundaki ilk amaç; artık evlerde yapılamayan, kaybolmaya yüz tutmuş, annelerimizin son derece lezzetli ve güzel böreklerini, tıpkı annelerimizin yaptığı gibi yapmak ve börek kültürünü yeniden canlandırıp yaşatmak idi.Yeni nesillerin börek kültününü tanıyıp, bu güzel lezzetleri tatması amacıyla kurulan dükkanda hem imalat yapıp hemde fırından yeni çıkmış sıcacık ve leziz börekleri satarken öyle bir gün geldi ki artık 70 metrekarelik alana sığılamadığı anlaşıldı. İmalathanenin ayrılması gerektiği ortaya çıktı.9. Cad. No : 131 / 11 Tuna İş Merkezi Macunköy / ANKARA adresinde imalathane kuruldu.

Çalışanları ve ortam ile hijyenik kullanılan hammadde ile son derece sağlıklı, tadı ve lezzeti ile aranılan ürünler üretip börek kültürünü yaymak, böyle bir amaca hizmet ederken de insanların beğenisini kazanıp butikleşmiş olmanın verdiği kıvançla diyoruz ki ;

FARKIMIZ TADIMIZ ...

Börek Evi Bir Özkaşıkçı Kuruluşudur © 2023 - © Tasarım Areta | Yazılım Akılx